Hayatta Baba Olmaktan Daha Keyifli Ne Var Ki?

Biz Babayız,

Çocuğumuzla Oyun Oynar, Onun Gelişiminde Sorumluluk Alırız.

 

Çocuğunuzu kucağınıza aldığınız ilk anı hatırlamaya  çalışın. Tatlı bir heyecanla birlikte, onunla ilgili kurduğunuz hayalleri ve planları..

Şimdi çocuğunuz büyüyor ve büyürken sizin desteğinize ihtiyaç duyuyor.

Babalığın, eve ekmek getirmekten çok daha fazla olduğunu artık biliyoruz. Babalık, çocuğun gelişiminde ve beslenmesinde rol almaktan, onunla oyun oynamaya, okulda öğretmeniyle görüşmeye kadar her türlü sorumluluğu üstlenmeyi gerektirir

Çocuğunun gelişiminde sorumluluk alan babalar, çocuklarının büyümesindeki her aşamaya yakından tanıklık ediyorlar, hatta bu gelişimde pay sahibi oldukları için kendileriyle gurur duyuyorlar.

Ayrıca annelerle ve babalar, çocuğun ve evin sorumluluklarını paylaştıklarında, yaşamın getirdiği zorluklara karşı dayanışma içinde hareket ettiklerinde, daha mutlu, daha huzurlu, daha başarılı oluyorlar. Böyle bir ortamda büyüyen çocuk da, bir çok yönden desteklenmiş oluyor ve daha sağlıklı gelişiyor.

Çocuklarının hayatındaki rolünü önemseyen babalar olarak Baba Destek Derneği’ni kurduk. Dernek olarak babaların, çocuklarıyla oynadıkları oyundan ve onların gelişimi için aldıkları sorumluluklardan keyif aldığı ortamlar yaratmak için çalışıyoruz.

Hayatta baba olmaktan keyifli ne var ki…

 

Baba Destek Derneği